Przyszłość zaczyna się dziś.

Czym właściwie jest trauma międzypokoleniowa?

Traumą międzypokoleniową nazywa się przeniesienie i wpływ bolesnych, nieprzepracowanych doświadczeń przodków na późniejsze pokolenia. Czasami wydaje się, jakby przeskakiwała ona jedną generację, izolowana w tak zwanej kapsule duszy. Otwiera się ona dopiero dwa lub trzy pokolenia później i ukazują się skutki dziedzictwa.Trauma jest raną duszy, powstałą wskutek pewnego wydarzenia (jednorazowego lub powtarzającego się), które było tak straszne, bolesne i przytłaczające, że wywołało uczucie potwornej rozpaczy.

Do czego może doprowadzić nieprzepracowana trauma?

Nieprzepracowana trauma może prowadzić do tak zwanych flashbacków, przebłysków wspomnień, które powodują ponowny zalew przytłaczających emocji, tak jak gdyby traumatyczne wydarzenie rozgrywało się na nowo. Osoby, których to dotyczy, unikają więc świadomie sytuacji, które im o nim przypominają, ciągle znajdują się w stanie pobudzonej świadomości, nie potrafią się odprężyć i często wykazują wiele dalszych objawów.

Czy chciałbyś zerwać z wzorcem, który wiecznie ci towarzyszy?

Jeśli chcesz, możesz z tą książką wybrać się w podróż ku przodkom, by zrozumieć, co sprawiło, że stali się takimi ludźmi, jakimi byli, i co to oznacza dla ciebie i twojego życia.

  • Czy chodzi o nowy początek, czy też o przejście do nowego etapu życia?
  • Czy chciałbyś pojednać się z kimś w rodzinie?
  • Czy chodzi o coś, co tylko ciebie dotyczy, czy też temat wiąże się również z innymi członkami rodziny?
  • Czy chciałbyś odkryć rodzinną tajemnicę?
  • A może po prostu jesteś ciekaw krainy swoich matek i ojców?

Sylwia Kocoń, autorka książki "Zranieni w dzieciństwie"

Ta książka jest skarbnicą wiedzy, mapą i nieocenionym wsparciem w procesie uświadamiania sobie pokoleniowych traum i uwalniania się od nich.

Aneta Pondo, redaktorka naczelna „Miasta Kobiet”

Czy żyjesz własnym życiem, czy w imię nieuświadomionej rodowej lojalności powtarzasz losy przodków? Ta fenomenalna książka, bogata w historie osób dźwigających nie swoje brzemię, pomaga zrozumieć działanie międzypokoleniowej traumy i wskazuje konkretne drogi do uzdrowienia systemu rodzinnego. Przynosi zrozumienie, ulgę i nadzieję.

Małgorzata Ohme, www.ohme.pl

Ta książka jest zachwycająca! Pokazuje szerszą perspektywę naszego istnienia – nie tylko dziedziczymy po naszych przodkach, ale też jesteśmy odpowiedzialni za los, za historie, które pozostawiamy innym. Obowiązkowa lektura dla terapeutów, ludzi pomagającym innym i wszystkich tych, dla których ich rozwój osobisty jest ważny.

Sabine Lück

Autor:

Sabine Lück

Jest psycholożką, psychoterapeutką dzieci i młodzieży oraz terapeutką rodzin. Prowadzi własną praktykę. W 1994 roku wraz z terapeutką Ingrid Alexander opracowała Generation Code®, innowacyjną metodę terapii traumy pokoleniowej. W 2010 roku obie terapeutki założyły Institut für Transgenerative Prozesse w Wendeburgu. Lück dzieli się swoją rozległą wiedzą na wykładach, seminariach i szkoleniach. Pomysł na tę książkę zrodził się w 2002 roku, podczas podróży do Namibii, gdzie autorka dorastała. W wieku 15 lat przeprowadziła się do Niemiec, tu mieszka i pracuje do dziś.

Czytaj dalej
Sabine Lück

Przeczytaj międzynarodowy bestseller w kategorii rozwój osobisty.

*Zawiera wyjątkowy zestaw ćwiczeń*

Książka