Książka „Zdrowy dom” to przede wszystkim kompendium porad, które pomogą w utworzeniu zdrowej przestrzeni w Twoim mieszkaniu . W poradniku znajdziesz same praktyczne informacje dotyczące m.in. co powinna zawierać domowa apteczka, jakie oświetlenie stosować w różnych pomieszczeniach, czy jak umeblować salon by był jak najbardziej funkcjonalny.
Rozdział “ Sypialnia. W poszukiwaniu zdrowego snu” pomoże Ci wybrać idealną kołdrę, która będzie najlepsza dla Ciebie i dopasowana do Twoich potrzeb. Autorka proponuję przede wszystkim te z syntetycznym wypełnieniem. Czemu?
“Przy wyborze kołdry liczy się przede wszystkim rodzaj wypełnienia i poszycie. Nawet jeśli nie cierpisz na alergię, kup pościel z wypełnieniem syntetycznym, najlepiej hipoalergiczną (stworzoną z włókien, które nie uczulają) i oddychającą. Wypełnienie syntetyczne ma także inne plusy: zazwyczaj jest lekkie i łatwe w zachowaniu czystości.”
„Zdrowy dom” jest jednak czymś więcej niż TYLKO poradnikiem, który pomoże Ci zadbać o Twoje mieszkanie. Znajdziesz w nim również wiele dodatkowych wskazówek, które pomogą Tobie w wprowadzaniu dobrego nastroju (nawet po ciężkim dniu w pracy).
Przekonaj się, że dbanie o to jak wyglądają Twoje cztery kąty dadzą ci więcej, niż możesz się spodziewać.
Skorzystaj ze wskazówek Kasi zawartych w jej książce i dowiedz się, jak wybrać idealne krzesło do swojego domowego biura:
“Fizjoterapeuci nazywają krzesło czworonogim diabłem. Ale tego diabła można oswoić. Wprawdzie dobre krzesło biurowe kosztuje niemało, jednak zainwestowane pieniądze pozwolą ci pracować wydajniej i w perspektywie czasu oszczędzą wydatków na rehabilitację.
Cechy i elementy dobrego krzesła biurowego
• regulacja wysokości siedziska (zwykle w zakresie od 40 do 50 centymetrów) umożliwiająca ułożenie nóg pod kątem 90 stopni,
• oparcie wyprofilowane odpowiednio do lordozy lędźwiowej,
• regulacja wysokości oparcia (o minimum pięć centymetrów) i kąta jego pochylenia (w zakresie od 90 do 110 stopni od powierzchni siedziska),
• podłokietniki o wysokości pozwalającej na przysunięcie się do biurka, sięgające mniej więcej do połowy siedziska, • regulacja wysokości podłokietników i odległości między nimi,
• wyprofilowane siedzisko, nie za krótkie, ale i nie za długie (jego krawędź powinna się znajdować mniej więcej w dwóch trzecich długości ud).
Zagłówek nie jest niezbędnym elementem krzesła biurowego, ale prawidłowo ustawiony może przynosić ulgę dla kręgosłupa szyjnego, zwłaszcza gdy masz w nawyku odchylanie się na fotelu pomiędzy czubkiem głowy a środkiem szyi była równoległa do reszty tułowia. Nadmiernie przesunięty do przodu lub do tyłu może powodować przeciążenie górnego odcinka kręgosłupa.”
Kliknij i kup swój egzemplarz lub dowiedz się więcej!