Aktualności

Agnieszki Maciąg sposób na stres

Agnieszki Maciąg sposób na stres

Data dodania: 20.10.2015
Każdy z nas odczuwa napięcie i stres – to coś naturalnego. Dowiedz się, jak sobie z nim radzić i wypróbuj sposoby Agnieszki Maciąg. W jej książce pt. „Smak szczęścia” znajdziesz propozycje prostych ćwiczeń, dzięki którym w łatwy i szybki sposób rozładujesz napięcie.

Ćwiczenie uwalniające od napięcia i stresu

  1. Wyobraź sobie sytuację, która powoduje w Tobie napięcie. Mogą to być problemy w pracy, związku, rodzinie czy też strach, na przykład przed starością. 
  2. Zamknij oczy i wyobraź sobie, że nadmuchujesz balon. Z każdym wdechem przez nos poczuj, jak wnika w Twoje ciało nowa, jasna, czysta, dobra energia, która uzdrawia. Z każdym wydechem przez usta (dmuchasz balon) pozbywasz się wszelkich napięć, złości, smutku, czyli całej starej, zużytej i niepotrzebnej już energii.
  3. Zauważ, jak z każdym wydechem balon rośnie, a z każdym wdechem napełniasz się pozytywną, silną energią.
  4. Gdy poczujesz, że pozbyłaś się wszystkiego, co jest Ci już niepotrzebne, wyobraź sobie, jak zawiązujesz balon. A następnie wypuść go i obserwuj, jak unosi się do góry, coraz wyżej. Obserwuj go tak długo, aż stanie się maleńki jak główka szpilki, po czym zupełnie zniknie z pola widzenia.
  5. Gdy spokojnie otworzysz oczy, poczujesz w sobie lekkość, jaką daje uwolnienie od trosk oraz silny ładunek pozytywnej energii.
  6. Jeśli masz więcej problemów, możesz sobie wyobrazić, że nadmuchujesz kilka balonów, a każdy z nich odpowiada innej sytuacji. Po nadmuchaniu zawiąż każdy z nich, a następnie uwolnij je wszystkie.