Nareszcie ktoś uporządkował wiedzę na temat diet i odżywiania!

KUP TERAZ Książka dostępna od 25,94zł!

Z TEJ KSIĄŻKI DOWIESZ SIĘ:

Czy od chleba robimy się grubi i chorzy?

Faktem jest, że większość z nas może z czystym sumieniem zjeść [...] kilka kromek chleba dziennie. Ale powinien to być prawdziwy chleb. Odradzam natomiast jedzenie białego pieczywa (włączając tu bułki, bagietki, precle, croissanty i tym podobne). Wiem, wspaniale smakują, ale ja już je traktuję jak rodzaj słodyczy. I w zasadzie to są słodycze, bo jak pisze w swej znakomitej książce Klepsydra żywienia belgijski lekarz Kris Verburgh: „Właściwie trudno nazwać je pożywieniem – to resztki, które pozostają po usunięciu z jedzenia wszystkich składników odżywczych i mineralnych oraz całego błonnika”.

Czy mleko naprawdę jest szkodliwe?

Zresztą większość dorosłych, patrząc globalnie, w ogóle nie toleruje mleka [...] – ich jelita nie są w stanie strawić zawartego w nim cukru (laktozy). Jako małe dzieci trawimy mleko tylko dlatego, że w jelicie cienkim w tym okresie życia aktywny jest gen, który umożliwia wytwarzanie enzymu zwanego laktazą. Rozkłada ona w jelicie cienkim cukier mleczny – laktozę – na jej podstawowe elementy, które następnie mogą zostać wchłonięte przez jelita. W ciągu pierwszych lat życia u większości osób gen laktazy zostaje uśpiony. Dotyczy to na przykład przeważającej części mieszkańców Azji (Chińczyków, Japończyków). W rezultacie miliony i miliardy Azjatów jako dorosłe osoby tolerują mleko co najwyżej w niewielkich ilościach.

Jak zapobiec chorobom wieku podeszłego?

Pewne sposoby odżywiania pozwalają na przykład zahamować, a [...] nawet cofnąć postępy śmiertelnych chorób naczyń wieńcowych. Oglądając zdję¬cia rentgenowskie, można się przekonać, że nawet potężne zatory w naczyniach krwionośnych rozpuszczają się do zera.
Mówię tu o pacjentach kardiologicznych ze schorzeniami, przy których moje dolegliwości wydają się nieszkodliwymi bolączkami – o ludziach po trzech bajpasach, których kardiolodzy odesłali do domu z podnoszącą na duchu sugestią, by kupili sobie fotel bujany, na którym doczekają rychłej śmierci.

SKORZYSTAJ ZE WSKAZÓWEK I ŻYJ ZDROWO!

POBIERZ DARMOWY FRAGMENT Premiera 30.01.2019
KUP TERAZ Książka dostępna od 25,94zł!

POZNAJ HISTORIĘ AUTORA

Niedługo po swoich czterdziestych urodzinach Bas poczuł silny ból w klatce piersiowej, który powalił go na ziemię. Gdy doszedł do siebie, zaczął się zastanawiać, co mogło być tego przyczyną. Uprawiał sport, nie był otyły, ale… codziennie faszerował swoje ciało śmieciowym jedzeniem.

Postanowił radykalnie zmienić [...] swój sposób odżywiania i sam się wyleczyć. Tylko co naprawdę jest zdrowe? Zanurzył się więc na kilka lat w wynikach badań naukowych nad starzeniem się i odżywianiem. Co jedzą wyjątkowo długowieczne narody? Jak skutecznie schudnąć? Czy można uniknąć typowych dolegliwości związanych z wiekiem? Czy można dzięki pewnym produktom spożywczym „jeść młodość”? Wiele diet, które uważamy za zdrowe, może nam wręcz zaszkodzić.

Z tysięcy niekiedy sprzecznych ze sobą badań Bas Kast wyłuskał potwierdzone naukowo ustalenia dotyczące diety najlepiej służącej zdrowiu.

Czytaj dalej >>

CHCESZ JAKO PIERWSZY DOSTAWAĆ INFORMACJE O KSIĄŻKACH TAKICH JAK TA?

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER! OBIECUJEMY: ŻADNEGO SPAMU!TWÓJ NIEZBĘDNIK PO ZDROWYM ODŻYWIANIU. OBIERZ KIERUNEK NA ZDROWIE

POBIERZ DARMOWY FRAGMENT Premiera 30.01.2019
KUP TERAZ Książka dostępna od 25,94zł!