One płoną jaśniej.
Dane techniczne

oprawa miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 400
Wydanie: pierwsze, 2019

One płoną jaśniej

Shobha Rao Tłumaczenie: Joanna Jurewicz

Urodziły się skazane na dożywotnie cierpienie – jak wszystkie kobiety z małych indyjskich wiosek. Tam nie liczy się, czy jest się siostrą, żoną czy matką. Tam kobieta jest niewolnicą.

Poniżane, wykorzystywane i okaleczane Purnima i Sawitha w przyjaźni znajdują azyl. Do czasu… Jednak ogień nadziei, który raz zapłonął w ich sercach, nie gaśnie. A im bardziej los z nimi igra, tym one płoną jaśniej.

Z bohaterkami odważnej powieści Shobhy Rao utożsamiają się kobiety z wielu stron świata. Seksizm, przemoc domowa, opresyjne normy społeczne to wciąż codzienność miliardów z nich.

"Płonący portret tego, jak wygląda feminizm w większości miejsc na świecie."
"Vogue"

"Niezwykle bolesna i przekonująca opowieść o dwóch młodych dziewczynach, które połączyła silna więź podczas tkania sari w małej wiosce indyjskiej nękanej seksizmem i mizoginią."
"InStyle"

"Odłamki serca wszędzie. Trudno znaleźć lepsze słowa na oddanie tego, co ta powieść robi z czytelnikiem."
"Entertainment Weekly"

"Książka idealna dla czytelniczek Rupi Kaur."
Brit + CoPolecamy

Mama lama, czyli macierzyństwo i inne przypadłości życiowe
, Urbex History, Wchodzimy tam, gdzie nie wolno Dotknij, poczuj, zobacz,  Fenomen relacji człowieka z naturą Słowa mocy, Sztuka tworzenia szczęśliwego życia Harry Haft, Historia boksera z Bełchatowa. Od piekła Auschwitz do walki z Rockym Marciano Jak zwiększyć odporność swojego dziecka,