Ok, amen. Miłość i nienawiść w świecie nowojorskich chasydów
Dane techniczne

oprawa miękka
Liczba stron: 320
Wydanie: pierwsze, 2020

Ok, amen

Miłość i nienawiść w świecie nowojorskich chasydów

Nina Solomin Tłumaczenie: Ewa Wojciechowska

Kiedy dziennikarka Nina Solomin mieszkała w Williamsburgu, zaledwie kilka przecznic od centrum Nowego Jorku, często miała wrażenie, że czas zatrzymał się tam lata temu... Mężczyźni w białych koszulach i czarnych płaszczach, z pejsami i brodami, w święta dodatkowo w sztrajmłach. Skromny strój kobiet osłaniający całe ciało niczym się nie wyróżniał, a peruka lub chusta była znakiem rozpoznawczym mężatki. Solomin nie wiedziała jeszcze, że życie członków tej społeczności regulują skrupulatnie spisane nakazy i zakazy dotyczące każdego obszaru ich aktywności.

Żyła po sąsiedzku z ultraortodoksyjnymi Żydami, ale oddzielał ją od nich niewidzialny mur. Jej fascynacja tą hermetyczną społecznością z dnia na dzień rosła. Niestety, reporterka nie mogła nawiązać z chasydami kontaktu. Aż któregoś dnia sami zapukali do jej drzwi...

„Ok, amen” to ekscytująca podróż do osobliwego, zaskakującego i trudno dostępnego świata, po którym przewodnikami są rozmówcy Solomin. Dzięki nim poznajemy ludzi targanych sprzecznymi emocjami i wspólnotę gotową do wielkich poświęceń, ale też do okrutnych rozwiązań, byle przetrwać.


Chcesz przeczytać tę książkę? Interesuje cię ten temat? Napisz w komentarzu.
 

Książkę możesz już teraz zamówić w PREORDERZE na empik.com - skorzystaj z przycisku KUP KSIĄŻKĘ u góry strony. 

Wiele osób pisze o serialu "Unorthodox", który jest świetny! Jeśli chcecie przeczytać książkę o chasydyzmie, polecam "Ok, amen", która jest fantastyczna! Trochę w tym samym duchu co serial, ale bardziej non-fiction.
Helena Nylén

Przeczytałam "Ok, amen" i obejrzałam za jednym zamachem "Unortodox". Obydwie pozycje fascynujące i ważne. Obydwie zrobione po mistrzowsku.
Terese Svanström

Spróbujcie sięgnąć po "Ok, amen", aby po obejrzeniu serialu zrozumieć jeszcze więcej.
Helena Holmberg

Polecamy

Run on Red, To był nasz dom, Faworyci, Kochana mamo, bolisz mnie. Jak zagoić rany w relacji matka‒córka, Gray After Dark, Westwell. Płomień i proch,