Książka, która pochłonie Cię bez reszty.

Dwie dziewczyny, dwie historie, jedna zapierająca dech w piersiach powieść. Takiej książki jeszcze nie było. Zobacz, jak wyjątkowa jest Replika i na ile sposobów można ją czytać.

Zobacz Replikę

NOWA POWIEŚĆ AUTORKI BESTSELLERÓW DELIRIUM I 7 RAZY DZIŚ

Gemma ma kompleksy. Od zawsze była chorowita i dużo czasu spędzała w szpitalach – nosi po nich pamiątkę w postaci blizny w okolicy serca. W szkole koleżanki jej dokuczają, chłopaki z klasy nie interesują się nią i nie ma przyjaciół. Rodzice chcąc wynagrodzić córce trudne dzieciństwo, trzymają ją pod kloszem, ale to nie wpływa dobrze na Gemmę. Gdy pojawia się okazja wyjazdu na wycieczkę na Florydę, dziewczyna postanawia wyrwać się ze swojej miejscowości i na chwilę zapomnieć o swoich troskach. Niestety, w ostatniej chwili rodzice zakazują jej wyjazdu. Gemma podsłuchuje ich rozmowę i dowiaduje się, że ma to związek z tajemniczą kliniką w Haven, znajdującą się na wyspie niedaleko miejsca, gdzie miała jechać. Postanawia więc uciec z domu i sprawdzić, co tak naprawdę tam się stało. Jakie tajemnice odkryje? I co łączy ją z Lirą, dziewczyną, którą spotka na swojej drodze?
Lira wciąż nie rozumiała, co czyniło ludzi tak różnymi od replik, nigdy nie była w stanie tego pojąć. Ona także miała marzenia. Chciała kiedyś nauczyć się czytać. Bywała głodna, zmarznięta i zmęczona, chciała jeść i spać. Ale nigdy nie zrobiła nikomu krzywdy, żeby dostać to, czego chciała. Czy to sprawiało, że była czymś gorszym od ludzi.

Lira to replika, czyli klon. Odkąd pamięta, jest „hodowana” razem z innymi replikami w odosobnionym ośrodku w Haven. Strażnicy i inni członkowie personelu traktują je jak przedmioty. Gdy wielka eksplozja wstrząsa ośrodkiem, Lira, jej koleżanka Kasjopeja i męska replika o numerze 72 wydostają się na wolność...

„Elektryzująca i aktualna książka, przy której twój puls przyspieszy, a serce może pęknąć z emocji. Dwie wielowymiarowe bohaterki, dwie intrygujące zagadki, dwie splecione ze sobą historie – a wszystko to połączone w jedną zaskakującą powieść”.


Victoria Aveyard, autorka bestsellerowej
serii Czerwona Królowa

Gemma i Lira skrywają tajemnicę, która pomoże im poznać przeszłość każdej z nich. Przeczytaj książkę i odkryj, co je łączy.

Odkryj Replikę